НАШІ СТАТТІ

Neptune опрацював понад 6,6 млн тонн зернових від початку роботи

7 червня, 2021

Зерновий термінал Neptune у морському порту "Південний", найбільша інвестиція США в український агропромисловий комплекс, за три роки роботи перевантажив понад 6,6 млн тонн зернових.

"1 червня 2021 року виповнилося три роки з початку роботи зернового терміналу Neptune, спільного підприємства з американською корпорацією Cargill. За цей час термінал прийняв 132 судна і опрацював понад 6,6 млн тонн зернових", – повідомив співвласник термінала Neptune Андрій Ставніцер.

Neptune – один із найбільших і найсучасніший зернових терміналів в Україні і на Чорному морі. Це спільний проєкт української стивідорної компанії MV Cargo і американської продовольчої корпорації Cargill, реалізований за підтримки EBRD та IFC. Загальна сума інвестицій у будівництво терміналу становила $150 млн.

"Наразі Neptune виходить на новий "якісний" рівень. Важливо відзначити, що в реалізації цього інвестиційного проєкту його власники, а також держава Україна, взяли на себе найвищі зобов'язання перед американським інвестором. Це партнерство - унікальний  і важливий приклад ефективної взаємодії між Америкою й Україною. Партнерство, яким можна пишатися не лише на рівні бізнесу, а й на міждержавному рівні", – зазначив Ставніцер.

Свої зобов'язання термінал повною мірою виконав, і продовжує виконувати, ефективно обробляючи продукцію українських фермерів. Українська держава також демонструє готовність зміцнювати імідж України як надійного партнера для американських інвесторів. Є підстави сподіватися, що зобов'язання держави також будуть виконані.

Нагадаємо, річна проєктна потужність терміналу становить 5 млн тонн. У складі комплексу – 14 силосів ємністю по 15 тис. тонн і напільне зерносховище ємністю 80 тис. тонн. Термінал оснащений власною залізничною і автомобільною інфраструктурою. Вантажообіг терміналу у 2019-2020 маркетинговому році (МР, липень 2019 - червень 2020) становив понад 2,5 млн тонн, у результаті чого Neptune увійшов у десятку найбільших зернових терміналів України.

Термінал почав працювати в тестовому режимі і перевалювати зернові в червні 2018 року. Урочисте відкриття Neptune відбулося 6 вересня 2019 року.

#