Neptune – один із найбільших та найглибоководніший зерновий термінал в Україні та Причорномор’ї. 

Ми працюємо, щоб надати українським фермерам доступ до глобальних ринків та можливість нарощувати власне виробництво, відкривши  Україну з її надлишком зернових для нових покупців зі всього світу.

Один із найбільших інвестиційних проєктів у агропромисловому секторі країни, який реалізовано  українською стивідорною компанією MV Cargo та корпорацією Cargill, провідним світовим постачальником продуктів харчування, сільського господарства, фінансових та промислових товарів та послуг, за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та Міжнародної фінансової корпорації. Загальна сума інвестицій становить понад $150 млн.

Neptune побудовано «з нуля» відповідно до найвищих стандартів якості та безпеки Cargill. Завдяки новітньому обладнанню від кращих світових брендів вважається найсучаснішим зерновим терміналом в країні та Чорноморському регіоні. 

Безпосередньо на терміналі створено понад 200 нових робочих місць, ще 1000 робочих місць буде створено через партнерські організації. Завдяки роботі Neptune економіка України отримає значні додаткові надходження у вигляді податків та зборів.

 У тестовому режимі термінал розпочав працювати в червні 2018 року. Урочисте відкриття Neptune відбулося у вересні 2019 року. Вантажообіг за зерновий маркетинговий рік 2019/2020 склав понад 2,5 млн тонн.

Наші переваги

 • Сучасні технології Сучасні технології

  Термінал побудовано за унікальними для об’єктів такого класу технологіями та інженерними рішеннями. Напільне зерносховище спроєктовано без жодних внутрішніх колон. Це один із найбільших об'єктів в Україні, виконаний за такою технологією. Завдяки такому інженерному рішенню відсутні «сліпі» або «мертві» зони, за якими техніці довелося б виконувати додаткові маневри чи операції. Напільне зерносховище розділене на 5 відсіків, у кожному з яких може зберігатися окремий вид зернових без змішування.

 • Інноваційність Інноваційність

  Термінал оснащений сучасним устаткуванням від кращих світових виробників спеціалізованого обладнання – GSI, AGI, Buhler, Bonfanti, Intersystems тощо.  Обладнаний конвеєрними стрічками з найвищими для українських зернових терміналів показниками продуктивності – до 2000 тонн/год.

  На терміналі працює сучасна зернова лабораторія з обладнанням від провідних виробників – Foss, Perten, Pfeiffer, Romer Labs. Станція розвантаження автомобілів оснащена автоматичними пробовідбірниками зернових.

  Завдяки сучасному обладнанню термінал забезпечує високу якість та інтенсивність обробки зернових, завантажуючи судно типу.

 • Глибоководність Глибоководність

  Neptune – найбільш глибоководний зерновий термінал в Україні та на Чорноморському узбережжі. Глибини підхідного каналу та операційної акваторії сягають 16 м, довжина причалу –  385 м. Це дозволяє терміналу завантажувати  судна типу Panamax, Postpanamax, Capesize до максимальної вантажопідйомності без рейдового довантаження.

 • Залізнична інфраструктура Залізнична інфраструктура

  На терміналі «з нуля» побудовані потужні станції розвантаження залізничних вагонів та автомобілів. Потужність станції розвантаження автомобілів – 800 вантажівок щодоби. Візировка автомобілів автоматизована.

  256 залізничних вагонів із зерном на добу – потужність станції розвантаження залізничних вагонів. Завдяки близькості до сучасного транспортного морського вузла ТІС та власній залізничній інфраструктурі термінал має можливість обробляти до 5 пар поїздів на день.

 • Додаткові послуги Додаткові послуги

  Neptune обладнаний сучасним обладнанням для сушіння та очищення зернових. Потужність зерносушарки – 150 тонн/год, зерноочисника – до 250 тонн/год.

  На території термінала побудований майданчик для 100 вантажівок після візування або автівок, які очікують розвантаження. У планах – будівництво майданчика за територією на 600 вантажівок із системою організації дорожнього руху, огорожею, освітленням та необхідною для водіїв інфраструктурою.

 • Прозорість та безпека Прозорість та безпека

  У своїй роботі термінал дотримується найвищих стандартів якості та безпеки міжнародної корпорації Cargill. Діяльність терміналу аудіюється міжнародними аудиторськими компаніями.

Команда

Партнери

Контакти

Виникли питання?
#