НАШІ СТАТТІ

Neptune в 2020 році продемонстрував найвищі темпи росту вантажообігу серед зернових терміналів країни

21 травня, 2021

Neptune в 2020 році продемонстрував найвищі темпи росту вантажообігу серед зернових терміналів країни

Зерновий термінал Neptune переміг у номінації "Темпи росту" Національного морського рейтингу України-2020. 

У 2020 році вантажообіг термінала склав понад 2,868 млн тонн, збільшившись у порівнянні з 2019 роком на 270%. Відтак у минулому році Neptune продемонстрував найбільші темпи росту вантажообігу серед зернових терміналів України і визнаний найдинамічнішим зерновим терміналом країни. 

Як відзначають "Порти України", переможці цієї номінації визначалися за темпами зростання вантажообігу (у відсотках) в порівнянні з попереднім роком. У рейтингу брали  участь найбільші портові оператори з вантажообігом понад 1 млн тонн, які пропрацювали повні 2019 і 2020 роки. Нагадаємо, зерновий термінал Neptune – спільний проект української стивідорної компанії М. В Карго і американської продовольчої корпорації Cargill. Загальна сума інвестицій в будівництво терміналу склала $150 млн. Термінал почав працювати в тестовому режимі в червні 2018 року. Урочисте відкриття Neptune відбулося 6 вересня 2019. Річна проектна потужність -  5 млн тонн. Термінал оснащений власною залізничною і автомобільною інфраструктурою.

За підсумками вантажообігу в 2020 році і за зерновий маркетинговий рік 2019\2020 Neptune входить до десятки найбільших зернових терміналів України. Національний морський рейтинг – найпрестижніша галузева премія в Україні, яку в морських колах називають "Морським Оскаром". Засновник і організатор – видавництво "Порти України". Рейтинг проводиться щорічно 14 років поспіль. Результати рейтингу підводяться на підставі статистичних даних та письмового опитування понад 80 експертів портової галузі (номінації "Людина року", "Досягнення року", "Невдача року").

#