Cargill фіналізує входження у акціонерний капітал спільного підприємства Neptune у порту Південний на Чорному морі та стає мажоритарним власником
16 липня, 2021
Компанія Neptune відповідає
зростаючому попиту на глибоководну портову інфраструктуру в Україні, надаючи
фермерам доступ до нових віддалених ринків збуту.
Київ, Україна (16 липня 2021 року) — Компанія Cargill стала мажоритарним (51%) акціонером спільного підприємства Neptune. Глибоководний термінал в Одеській області на Чорному морі надає українським фермерам ще один висококонкурентний канал доступу на світові ринки зерна. Це дозволить виробникам нарощувати обсяги своєї продукції.
Сьогоднішня подія є важливою віхою у реалізації проекту, який розпочався у 2016 році. Тоді компанія Cargill із українськими партнерами Андрієм Ставніцером та Єгором Гребенніковим підписали угоду про будівництво зернового терміналу у порту Південний. Термінал збудувала компанія MV Cargo. Він розпочав роботу у 2019 році.
Neptune обладнано сучасною технікою та у відповідності до найвищих стандартів. Проектна потужність терміналу — 5 млн тон зернових на рік. Neptune обробляє різні види зернових та олійних культур. Глибина біля причалу терміналу — 16 м, що надає можливість приймати великотоннажні судна. Таким чином, компанія надає українським фермерам нові можливості доступу до раніше недоступних і віддалених ринків збуту.
«Інвестиції у Neptune посилять ресурси Cargill, які спрямовано на виконання великої місії — забезпечити продовольством зростаюче населення планети, доставляючи сільськогосподарську продукцію у країни, які найбільше цього потребують», — сказала Філіппа Персер, президент компанії «Cargill» із сільського господарства та поставок у Європі, на Близькому Сході та Африці. «Neptune посилює портову інфраструктуру Cargill у Чорноморському регіоні, отже, ми продовжуємо інвестувати у аграрний сектор України».
«Партнерство із Cargill вивело нас на глобальні ринки, а також сприяло наданню нашим клієнтам сервісу світового рівня, — прокоментував Андрій Ставніцер, співвласник Neptune. Ключова місія нашого терміналу — надати кожному українському фермеру можливість експортувати свою продукцію на найбільші ринки збуту та нарощувати свою додану вартість».
Neptune обслуговує різноманітних клієнтів — насамперед, експортерів кукурудзи, ячменю та пшениці, та завжди відкритий для нових пропозицій. Cargill залишається важливим користувачем терміналу, експортуючи через нього значну частину продукції, придбаної в Україні.
Як мажоритарний акціонер, Cargill керуватиме стратегічним розвитком терміналу Neptune. Локальна команда терміналу відповідатиме за операційне управління. Neptune працевлаштовує близько 200 робітників, з
нами працюють близько 100 підрядників.
Про компанію Cargill
155 000 співробітників Cargill в 70 країнах невпинно працюють, аби безпечним і екологічним способом забезпечувати світ харчовими продуктами. Кожного дня ми піклуємося про те, щоб фермери мали ринки збуту, виробники — інгредієнти, а люди та тварини — їжу, необхідну для повноцінного життя.
Ми поєднуємо 155-річний досвід з інноваціями, щоб бути надійним партнером для клієнтів з більш ніж 125 країн, які працюють у сільському господарстві, харчовій промисловості, фінансах і виробництві. Разом ми будуємо надійне і стабільне майбутнє сільського господарства.
Джерело: